Világörökségi helyszínek fejlesztése
GINOP-7.1.6-16
A felhívás célja, hogy a világörökségi helyszíneken található kiemelkedő egyetemes értékek megőrzése, védelme, bemutatása azok látogathatóvá tételével, illetve a turisztikai funkció kialakításával valósuljon meg és hosszú távon gazdaságilag fenntarthatóan működjön. A felhívás további célja, hogy a Kormány által kiemelt világörökségi címre jelölendő, vagy előzetes döntésben kiválasztott világörökségi várományos helyszínek turisztikai fejlesztését támogassa a világörökségi cím elnyerése érdekében.


960 millió forint a Pannonhalmi Gyógynövénykert komplex turisztikai fejlesztésére
Újjászülethet a Gesztenyés Horog történelmi gyalogút Pannonhalmán, új tanösvényt alakítanak ki az arborétum és a gyógynövénykert összekötésére, és megújulnak a helyben készült termékek előállítását bemutató épületek a „Pannonhalmi Gyógynövénykert komplex turisztikai fejlesztése” című projekt keretében, amely 950 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült. A Magyar Turisztikai Ügynökség konzorciumi partnerként együttműködik a projekt megvalósulásában.

Egymilliárd forintos fejlesztés Hollókőn
Gasztronómia élményközponttal gazdagodik a világörökség részeként jegyzett Ófalu, a település fölé magasodó várban egyedi, interaktív tartalmakat alakítanak ki a „Hollókő Ófalu és a Vár turisztikai fejlesztése” című projekt keretében, amely 1,1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.

3,45 milliárd forint a világörökségi várományos Balaton-felvidék fejlesztésére
Műemléképületek, közterületek újulnak meg, látogatóközpontok és interaktív kiállítások nyílnak a „Balaton-felvidéki kultúrtáj világörökségi várományos helyszín turisztikai célú fejlesztése” című projekt keretében, amely 3 milliárd 450 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült. A Magyar Turisztikai Ügynökség konzorciumi partnerként együttműködik a projekt megvalósulásában.

Négyszáz millióból fejlesztik a Fertő-táj ékköveit
Megújul a fertőbozi Gloriett-kilátó, a fertőszéplaki Széchényi-kastélyban világörökségi központot alakítanak, Hegykőn kerékpáros pihenőközpont létesül, és még további három világörökségi helyszínen valósulnak meg fejlesztések a „Fertő-táj ékkövei” című projekt keretében. Az MTÜ konzorciumi partnerként együttműködik a projekt megvalósulásában, amely 406 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült.

3,4 milliárd forintból fejlesztik Tokaj-hegyalja világörökségi helyszíneit
Vallási helyszínek, kastélyok, műemlék épületek, történelmi utcarészek újulnak meg a „Tokaj-hegyaljai történelmi borvidék kultúrtáj világörökségi helyszíneinek fejlesztése” című projekt keretében, amely 3,4 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült. A Magyar Turisztikai Ügynökség konzorciumi partnerként együttműködik a projekt megvalósulásában.

900 millió forintos fejlesztés a pécsi Világörökségi Negyedben
A "pécsi "Világörökségi Negyed" fejlesztése" projekt keretében 900 millió forintból tovább fejlődhet a város turisztikai infrastruktúrája, annak érdekében, hogy Pécs városa a turizmusban meglévő lehetőségeit minél jobban kihasználhassa.